Tikkakisojen tuloksia 2018

SARJAJUOKSUT RUONANPIRTILLÄ 25.05.2018

Ruonanpirtin pururadalla

 

Tulokset

 

 Tytöt 5 v 50 m

 1. Elli Sarajärvi                    0,23

 2.Vilma Haapaniemi            0,26

 3. Nelli Sääskilahti               0,52

 

Pojat 5 v 50 m

1. Martti Pulju                      0,19

 2.Olli Sääskilahti                 0,21

 3.Vilho Haapala                  0,28

 

Tytöt 7v 200 m

1. Minja Sääskilahti              1,09

 

 

Pojat 7 v 200 m

1. Viljami Sääskilahti            1,02

 2. Veeti Haapala                 1,13

 3.  Eeli Sarajärvi                  1,16

 

 

Pojat 11 v 600 m

1. Eero Sääskilahti               3,08

 

 Miehet 60 v 2 km

 1. Raimo Telkkälä               10,55

 

 

Kuntosarja 2 km

 Petri Sarajärvi                     13,51

Toivo Sääskilahti                  14,20

POHJOIS-SUOMEN PIIRIN TIKKAKILPAILUT 29.4.2018 RANUALLA                                                                                                                                  
Järjestäjä Ruonan Nuorisoseuran Urheilijat ry.                                                                                                                                   
                                                                                                                                   
50 TIKKAA PIIRIN MESTARUUS                                                                                                                                
                                                                                                                                   
Miehet                                                                                                                             
                                                                                                                                   
1. Määttä Markku               PosTi   MM      42      42      39      38      47      208             42      39      38      41      37      197     405
2. Määttä Timo                 PosTi   MM      38      41      43      38      43      203             39      38      38      41      40      196     399
3. Salmi Timo                  NpT     MC      35      44      42      35      36      192             34      29      42      37      37      179     371
4. Määttä Anse                 PosTi   MA      26      37      38      28      42      171             41      37      30      41      36      185     356
5. Sääskilahti Mauri           RuNsU   MC      30      31      33      33      37      164             38      28      35      32      33      166     330
6. Marttila Pekka              OuTi    MC      29      26      38      25      36      154             32      38      33      32      39      174     328
7. Sääskilahti Toivo           RuNsU   MB      39      38      36      28      29      170             32      34      30      29      25      150     320
8. Männikkö Erkki              PosTi   MB      24      21      32      31      35      143             36      33      33      31      34      167     310
9. Keränen Osmo                OuTi    MB      27      33      26      38      27      151             14      32      33      32      40      151     302
10. Määttä Pentti              PosTi   MC      28      30      43      41      30      172             21      20      33      28      24      126     298
                                                                                                                                   
Naiset                                                                                                                             
                                                                                                                                    
1. Pulju Veera                 RuNsu   NB      31      39      39      37      37      183             32      42      41      42      39      196     379
2. Salmi Irma                  NpT     NB      31      31      37      32      39      170             43      35      38      31      33      180     350
3. Koskenmäki Leila            NpT     Nb      30      34      34      20      37      155             26      27      33      31      28      145     300

 
PK 125 TIKKAA                                                                                                                              
                                                                                                                                   
MM                                                                                                                                 
1. Määttä Markku               PosTi          212     193     194     201     196     996                                                    
2. Määttä Timo                 PosTi          189     184     197     207     188     965                                                    
                                                                                                                                   
MA                                                                                                                                 
1. Määttä Anse                 PosTi          156     176     185     159     173     849                                                    
                                                                                                                                   
MB                                                                                                                                 
1. Sääskilahti Toivo           RuNsU          155     187     176     172     162     852                                                    
2. Männikkö Erkki              PosTi          151     135     161     154     152     753                                                    
                                                                                                                                   
MC                                                                                                                                 
1. Salmi Timo                  NpT            179     179     193     175     187     913                                                    
2. Sääskilahti Mauri           RuNsU          152     187     146     167     163     815     1 X 42                                                 
3. Marttila Pekka              OuTi           167     163     164     156     165     815     1 X 41                                                 
4. Määttä Pentti               PosTi          132     136     157     173     145     743                                                    
                                                                                                                                   
NB                                                                                                                                 
1. Pulju Veera                 RuNsU          182     195     186     199     187     949                                                    
2. Salmi Irma                  NpT            175     181     179     176     173     884                                                    
3. Koskenmäki Leila            NpT            153     158     161     145     157     774